Celem projektu było innowacyjne i pomysłowe podejście do edukacji matematycznej poprzez wielozmysłowe poznawanie świata liczb, figur geometrycznych, działań oraz zagadnień matematycznych.
Zadania realizowane w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Kreatywna Matematyka”:
a)Wrzesień – uzyskanie zgód rodziców / opiekunów prawnych na udział dziecka w projekcie oraz wykorzystanie wizerunku dziecka.
b)Zadanie 1. Październik – Matematyka w przyrodzie
c)Zadanie 2. Listopad – Matematyka wokół nas
d)Zadanie 3. Grudzień – Geometria ukryta w zabawie
e)Zadanie 4. Styczeń – Matematyczne układanki
f)Zadanie 5. Luty – Sensoryczna matematyka
g)Zadanie 6. Marzec – Matematyczne kodowanie
h)Zadanie 7. Kwiecień – Matematyka z jajem
i)Zadanie 8. Maj – Klocki matematyczne
j)Czerwiec – przesyłanie sprawozdań, ewaluacja projektu, wysyłanie certyfikatów.
Projekt realizowany był od 1września do 23 czerwca 2024. Realizacja i opis zadań przedstawiany był na stronie projektu.
Wszyscy uczniowie ukończyli projekt, otrzymali certyfikaty dla szkoły, klasy, nauczyciela oraz dyplom ucznia.
Projekt realizowała klasa 1 b razem z p. Beatą Sikorską- Żyrek
1