Już po raz trzeci Uczniowie brali udział w międzynarodowym projekcie „List do świętego Mikołaja". Dziewczynki i chłopcy przygotowali kolorowe rysunki opatrzone ważnymi informacjami na swój temat. W języku angielskim pisali o ulubionych zabawach oraz przyjaciołach. W grudniu wszystkie listy z pozdrowieniami z Polski wyleciały do Kanady. Z wielką niecierpliwością wyczekiwaliśmy odpowiedzi, bo przecież Mikołaj przed świętami taki zapracowany.....
Ale pamiętał o nas również i w tym roku, odesłał kolorowy list z imionami wszystkich naszych drugoklasistów i serdecznymi pozdrowieniami z Bieguna Północnego. Ogromna radość towarzyszy nam wszystkim, bo mamy kolejny dowód na istnienie świętego Mikołaja.
Happy New Year Everyone

2a

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Lompy w Grodkowie rozpoczęła 61 rok swojej działalności. 29.04.1972r. uroczyście przekazano Sztandar Szkoły ufundowany przez Komitet Rodzicielski. W 1986r. zakończono budowę i przekazano nowy budynek klasom I-III. W 2009 r. przeprowadzono remont i modernizację szkoły, a rok później oddano do użytku boiska „Orlik”. W 2011 roku hucznie obchodziliśmy 50-lecie szkoły.