17 listopada 2023 r. po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu uświadomić , że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Jak co roku hasłem przewodnim było Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
Podczas przerw po korytarzach chodziły Patrole Egzaminacyjne, złożone z uczniów klas czwartych i szóstych. Ich zadaniem było odpytać chętne osoby ze znajomości tabliczki mnożenia. Każda osoba, która zdała taki egzamin uzyskała tytuł: "Eksperta Tabliczki Mnożenia". Natomiast przy różnych stanowiskach umieszczonych po całej szkole, uczniowie mogli zmierzyć się z łamigłówkami matematycznymi, krzyżówkami matematycznymi i innymi ciekawymi zadaniami. Dodatkowo wszyscy uczniowie mieli okazję odświeżyć sobie niezbędną wiedzę, dzięki plakatom promującym znajomość tabliczki mnożenia, wykonanym przez uczniów w tygodniu przygotowującym do obchodów XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, które udekorowały naszą szkołę.
Akcja ta wzbudziła w uczniach wiele pozytywnych emocji.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego dnia.

sdtm 12

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Lompy w Grodkowie rozpoczęła 61 rok swojej działalności. 29.04.1972r. uroczyście przekazano Sztandar Szkoły ufundowany przez Komitet Rodzicielski. W 1986r. zakończono budowę i przekazano nowy budynek klasom I-III. W 2009 r. przeprowadzono remont i modernizację szkoły, a rok później oddano do użytku boiska „Orlik”. W 2011 roku hucznie obchodziliśmy 50-lecie szkoły.