foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
“Nie jestem bardzo bystry, po prostu długo siedzę nad problemem.” Albert Einstein"

 
 

 

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła".
                                                   Wisława Szymborska

W roku szkolnym 2021/2022 biblioteka szkolna pracuje:


Poniedziałek od godz. 8.00 do 15.00
Wtorek godz. 8.00 – 15.00
Środa godz. 8.00 – 14.40
Czwartek godz. 8.00 – 14.40
Piątek godz. 8.00 – 14.00

Pani Agnieszka Kunicka i Laura Pelc gorąco zapraszają wszystkich uczniów naszej szkoły do częstego odwiedzania biblioteki. Przyjdź, posiedź, popatrz, poczytaj.

 

BIBLIOTECZNE NOWINKI

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w proponowanych przez Bibliotekę szkolną konkursach:

KONKURS "MANIA CZYTANIA"

Biblioteka  szkolna ogłasza dla uczniów klas 2-8 konkurs czytelniczy pt. „Mania czytania”, który będzie trwał od listopada do maja. Ostateczne wyniki poznacie w czerwcu 2022 r. roku. Na razie serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału, czyli do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej.  Życzymy wytrwałości i ciekawej lektury.

REGULAMIN KONKURSU

Czas trwania konkursu: LISTOPAD 2021- MAJ 2022 r.
Uczestnicy konkursu:    UCZNIOWIE KL.2-8

KONKURS NA „NAJLEPSZEGO CZYTELNIKA ROKU 2021/2022"

REGULAMIN KONKURSU

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi na apelu podsumowującym rok szkolny 2021/2022.

 

MOJA KSIĄŻKA W BIBLIOTECE

Masz w domu książki, z których wyrosłeś?

Nie wiesz, co z nimi zrobić?

Przynieś je do Biblioteki Szkolnej!

REGULAMIN AKCJII

 

Biblioteka szkolna zaprasza chętnych uczniów klas IV – VIII do konkursu literackiego

„Polecam Ci tę książkę”

 REGULAMIN KONKURSU

 

Cała Trójka czyta książki!!!

W 2021 r. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypadł na
29 września (środa) Akcja ta, zainaugurowana przez Polską Izbę Książki w 2001 r. Patronką wybrano Janinę Porazińską, autorkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin pisarki. Celem akcji jest propagowanie głośnego czytania dzieciom, nie tylko przez rodziców czy dziadków w domu, ale także w szkołach, przedszkolach czy bibliotekach. Czytanie na głos wzbogaca słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, wzmacnia poczucie własnej wartości. Książki przenoszą czytelnika w świat fantazji, a przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje.
Czytelnicze święto obchodziliśmy także w naszej szkole. W tym dniu każdą lekcję nauczyciele rozpoczynali od głośnego czytania wybranego tekstu. Były to wybrane lektury. Utwory czytali nie tylko nauczyciele ale także dzieci, doskonaląc w ten sposób technikę czytania.
Dzisiejszy dzień był także okazją do bliższego, wzajemnego poznania się przy okazji rozmów o czytaniu. Wszyscy bowiem jesteśmy czytelnikami, mamy swoje ulubione książki, zwyczaje czytelnicze czy wspomnienia związane z czytaniem. Miejmy nadzieję, że to święto wejdzie na stałe do kalendarza imprez w naszej szkole.

Podręczniki i ćwiczenia już rozdane! W pierwszych dniach września swoje książki odbierali uczniowie wszystkich klas naszej szkoły. Nowe podręczniki otrzymały – klasy 2, 5 i 8; Uczniowie klas 1, 3, 4, 6, 7 odebrali podręczniki, z których już się uczyli ich starsi koledzy. Na koniec roku trzeba będzie oddać otrzymane podręczniki, a więc – szanujcie je i dbajcie o nie!!!!!! W tym roku szkolnym wydano 2.836 sztuk ćwiczeń i 4.626 podręczników. Jak widać było ich niemało, więc dla pań z biblioteki, był to czas pełen stresu i wysiłku fizycznego.


List do Rodziców


Bez względu na to ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swego dziecka, oprócz okazywania mu miłości przez przytulanie, jest codzienne głośne czytanie oraz radykalne ograniczenie telewizji".
Jim Trelease,
(amerykański propagator głośnego czytania)

 

Szanowni Państwo!


Nikt nie rodzi się czytelnikiem. Potrzebę czytania się nabywa. Pierwszy kontakt dziecka z książką ma miejsce właśnie w domu rodzinnym. Nauka w szkole to kolejny etap, w którym musimy utrwalać u dzieci zamiłowanie do książek.
O tym, jakie znaczenie mają dla dzieci książki musimy pamiętać my, nauczyciele, jak i Państwo, Rodzice:
- Czytanie zacieśnia więź między rodzicami a dzieckiem. Wsłuchanemu w głos rodzica dziecku, bliski kontakt daje poczucie bezpieczeństwa.
- Książki wzbogacają słownictwo, poszerzają wiedzę, rozwijają pamięć
i wyobraźnię dziecka.
- Głośne czytanie poprawia koncentrację i uczy myślenia.
- Czytanie książek przekazuje wiele informacji o dziecku. Niektóre dzieci lubią słuchać ciągle tych samych bajek. Czasem może to być znak, ze coś je nurtuje, niepokoi lub cieszy.
- Czytanie zapewnia emocjonalny rozwój dziecka. Książki podpowiadają jak porozumieć się z rówieśnikami i rodzeństwem. Dzięki bajkowym postaciom dziecku łatwiej jest zrozumieć codzienne sprawy.
- Czytanie chroni przed zagrożeniami ze strony masowej kultury, zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputera.
- Czytanie dziecku jest najlepszą i najtańszą inwestycją w jego przyszłość, ponieważ rozwija wyobraźnię. A tylko ludzie z wyobraźnią potrafią świadomie kształtować swoją przyszłość.
Szanowni Państwo, czytajmy dzieciom i zróbmy wszystko, aby
w przyszłości czytały same.

 

Zasady pracy biblioteki szkolnej na czas trwającej pandemii

Dla zainteresowanych!


Zapraszamy do obejrzenia i przeczytania komiksów, których tematyka związana jest z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości.
Informujemy, że są już dostępne bezpłatnie dwa komiksy (oraz opracowane na ich podstawie słuchowiska) dla dzieci i młodzieży, poświęcone Bitwie Warszawskiej 1920 r. oraz powstaniom śląskim 1919 – 1921.
Publikacje, które pozwalają w przystępny sposób przybliżyć naszym uczniom tematykę związaną z kształtowaniem się granic II Rzeczypospolitej oraz procesem odzyskania i utrwalenia niepodległości naszej Ojczyzny, umieszczone są na specjalnej witrynie internetowej: www.skrzydlaigwiazdy.pl

                                                                                                                                                                                                           Nauczyciele-bibliotekarze

 

 

„Za górami za bajkami” - projekt społeczny dla uczniów klas 1-3

W ramach projektu klasa 2 a wzięła udział w konkursie plastycznym dotyczącym super mocy, czyli praca dotyczyła spędzania czasu z nianią, która ma niezwykły dar. Uczennica Aneliia Yanczyshyn wygrała ten konkurs. Ponadto razem z p. Ewą Wróbel zorganizowałyśmy zajęcia w ramach projektu. Słuchaliśmy fragmentu książki Astrid Lindgren „Pippi Pończoszanka” i wykonywaliśmy prace plastyczne.
B. Sikorska-Żyrek

Drodzy Uczniowie,

Jesteśmy licealistami i realizujemy projekt społeczny „Za górami za bajkami” w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii.
Nasz projekt ma na celu zwiększenie czytelnictwa u uczniów z klas 1-3. Nagrywamy filmy, w których czytamy fragmenty dziecięcych powieści i baśni. Publikujemy je na Youtubie i Facebooku. Organizujemy również konkursy plastyczne dotyczące wspomnianych tekstów. Rozpoczynamy w piątek (29.01).

W dzisiejszych czasach uczniowie często sięgają po urządzenia elektroniczne, więc sądzimy, że forma naszego projektu będzie dla nich przystępna. Chcemy przekonać Was, by czasem chwyciliście za książkę, zamiast za telefon. Wierzymy też, że raz rozbudzona w młodym człowieku pasja do czytania, pozostania w nim na zawsze. Dodatkowo nasze materiały mogą urozmaicić Wam ten trudny czas pandemii.

Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc szkoły w realizowaniu tego przedsięwzięcia. Załączamy plik z paroma słowami o naszym projekcie.

Pozdrawiamy serdecznie

Zespół Za górami za bajkami

Zuzanna Gonczaryk, IX LO im. Klementyny Hoffmanowej,

Karolina Kilim, IX LO im. Klementyny Hoffmanowej,

Agata Marczak, IX LO im. Klementyny Hoffmanowej,

Martyna Orzechowska, IX LO im. Klementyny Hoffmanowej

Leon Oleszkiewicz, I SLO im. Maharadży Jam Saheba Digvijay Sinhji

Michał Zieliński, XXI SLO im. Jerzego Grotowskiego

nasz Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCxPH5EV5gVDxbJ4hUJPw9xw

nasz Facebook: https://www.facebook.com/Za-g%C3%B3rami-za-bajkami-108834144283314


„Za górami za bajkami”

Drodzy Rodzice!
Czy Państwa dzieci uważają czytanie za nudne i przestarzałe? Chcemy pokazać im, że to nieprawda. Tworzymy projekt społeczny „Za górami za bajkami” w ramach olimpiady Zwolnieni z teorii. Nagrywamy filmiki z czytaniem fragmentów wyjątkowych, dziecięcych powieści i mało znanych baśni. Publikujemy je na naszym Youtubie i Facebooku. Chcemy też rozbudzić kreatywność Waszych pociech i łączyć lekturę książki z rysowaniem. Przeprowadzamy konkursy plastyczne z nagrodami, które dotyczą tekstów z naszych filmów. Serdecznie zapraszamy na nasze profile na mediach społecznościowych, do których adresy załączamy poniżej. Nie możemy się doczekać spotkania za górami, za bajkami z uczniami!


Zachęcamy do zmobilizowania Państwa dzieci do wzięcia udziału w proponowanym projekcie.
Nauczyciele-bibliotekarze PSP 3 w Grodkowie

Copyright © 2022 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Grodkowie Rights Reserved.