foto1
“Nie jestem bardzo bystry, po prostu długo siedzę nad problemem.” Albert Einstein"

Komunikaty Dyrektora szkoły

Świąteczny projekt eTwinning
„Christmas holidays at our school 2021”

6 stycznia 2022 r. zakończyliśmy realizację międzynarodowego projektu „Christmas holidays at our school 2021”, którego koordynatorami były Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Grodkowie oraz Základní škola a Základní umělecká škola z miejscowości Petřvald w Czechach. Celem projektu była wymiana ręcznie robionych przez uczniów kartek świątecznych oraz poznanie tradycji i zwyczajów świąt Bożego Narodzenia różnych europejskich krajów. Założycielem ze strony polskiej oraz koordynatorem do spraw językowych projektu była nauczycielka języka angielskiego w naszej szkole pani Grażyna Jakubowska. Ze strony czeskiej założycielem był pan Zdislav Krokosz. Koordynatorem do spraw artystycznych i technicznych nauczyciel muzyki i informatyki pan Wiesław Jakubowski. Bardzo aktywnie w projekcie uczestniczyły nauczycielki uczące w naszej szkole plastyki, pani Iwona Podhajna – Pawlak oraz pani Iwona Godek. To właśnie pod ich kierunkiem uczniowie przygotowywali świąteczne kartki z życzeniami. W tym roku, ze względu na COVID 19 nie wysyłaliśmy kartek tradycyjną pocztą, ale umieszczaliśmy ich zdjęcia na stronie głównej projektu udostępniając je wszystkim uczestnikom projektu. W ten sam sposób dotarły do nas kartki z życzeniami świątecznymi od uczniów z krajów uczestniczących w projekcie. W ramach projektu uczniowie przygotowywali również informacje o tradycjach bożonarodzeniowych w swoich krajach i dzieląc się nimi z uczniami szkół biorących udział w projekcie. Przy okazji zobaczyliśmy jak wygląda nauka oraz przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w dobie COVID 19 w innych krajach. Tegoroczny projekt był największym, jaki do tej pory robiliśmy. W projekcie wzięło udział 35 nauczycieli i kilkuset uczniów z 30 szkół w 12 krajach europejskich ( Grecja, Polska, Włochy, Turcja, Węgry, Chorwacja, Rumunia, Hiszpania, Czechy, Litwa, Szwecja, Bułgaria).

Międzynarodowy projekt LETTER TO SANTA

Święta, święta i po świętach, ale u nas radość wciąż trwa. Powodem jest list otrzymany z Kanady...
W grudniu uczniowie klas 3a oraz 3c po raz pierwszy uczestniczyli w międzynarodowym projekcie LETTER TO SANTA. Przygotowali ciekawe listy do świętego Mikołaja, które dotarły aż na biegun północny! Potwierdził nam to sam święty Mikołaj, odpisując bardzo szybko. Dostarczył tym samym wielu pozytywnych emocji i ogromnej radości, a przede wszystkim dowodu na swoje istnienie, prawda???
Dzielimy się tą radością z Wami, życząc wszystkim cudownej zabawy i wielu pozytywnych chwil 😊
Elżbieta Danieliszyn-Wróbel

Świetliczaki na tropie… zagadek

Świetliki z naszej szkoły przystąpiły do II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Świetliczaki na tropie… zagadek”. Organizatorem projektu jest Wydawnictwo SUKURS, reprezentowane przez redakcję dwumiesięcznika „Świetlica w Szkole”.

Cele projektu:

- wychowanie aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą ucznia,
- uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody,
- działanie na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie naszego kraju i świata,
- rozwijanie zdolności manualnych ucznia,
- zainicjowanie współpracy między placówkami w całej Polsce.
Projekt trwa do maja 2022 roku. Zadaniem uczestników jest wykonanie co najmniej 10 zadań z podanego zestawu.
Wykonaliśmy dwa i pracujemy nad kolejnymi:
- Cztery pory roku, a może więcej…? Kolaż.
- Gdzie jest zwierzę? Zapoznanie z ze zjawiskiem „Mimikry”. Kameleon.

Mistrz Matematyki!

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Mistrz Matematyki! Będzie on rozgrywany na nowym portalu edukacyjnym Mathematics.live, który stanowi matematyczną odsłonę Dyktanda.pl. Konkurs adresowany jest do uczniów na wszystkich etapach szkolnej edukacji oraz do studentów i osób dorosłych. Na uczestników czekają zagadnienia na różnych poziomach zaawansowania. Udział w konkursie jest w 100% bezpłatny!

Do rywalizacji o tytuł Mistrza Matematyki można dołączyć TUTAJ.

Konkurs potrwa w dniach 21.01-27.03.2022 r.

Na najlepszych uczestników czekają cenne nagrody rzeczowe! Z góry wiadomo również, ile punktów wystarczy uzbierać, aby zagwarantować sobie odebranie jednej z nagród gwarantowanych.

Serdecznie zachęcamy do udziału i życzymy zdobycia wymarzonych nagród!

Akcja szczepień w centrach handlowych Opola 22 stycznia 2022r.

Copyright © 2022 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Grodkowie Rights Reserved.